Anı Yayıncılık Eğitim ve Danışmanlık

Nvivo Türkiye Bölge Satış Temsilcisi

Akademik Yazma & Endnote

egitimler_bnr.jpg

♦ EndNote ile tez yazma, makale yazma, Yayınlama, Tez ve makaleniz ile ilgili düzenli, kolay erişilebilir, kişisel kütüphane oluşturma, EndNote ortamında açık erişimi olan veri tabanlarından makalelere ulaşma,

♦ Üniversitenizin üyesi olduğu veri tabanlarından makaleleri tarama ve EndNote kütüphanenize aktarma, Tezinizi ve makalenizi yazarken seçtiğiniz formatta (örneğin APA, MLA vb.) aynı anda metin içinde atıf gösterme ve kaynakçanızı uygun formatta otomatik olarak oluşturma.

♦ Akademik Yazma: Akademik ve bilimsel yazının özellikleri, Bilimsel bir makalenin, kitabın mantığını analiz etme, Metin içerisinde alıntı yapma ve atıfların gösterimi, Akademik ve bilimsel yazıda stil, Tez ve makalelerde;

♦ Konu seçimi, Giriş yazmak, Problem durumunu yazmak, Yöntem yazmak, Bulgu ve yorum yazmak, Tartışma ve sonuç yazmak, Kısa ve kapsamlı özet yazmak, Bilimsel bir makalenin yayınlama süreci.


Eğitimimiz Ankara Anı Yayıncılık eğitim salonlarında gerçekleşmektedir. 9:30 ile 17:00  saatleri arasında 2 gün boyunca devam etmektedir. Akademik eğitimlerimize katılan kursiyerlerimize 'Katılım Sertifikası' verilmektedir.

GünBaşlıkAçıklama
1EndNote ile tez yazma, makale yazma, yayınlamaTez ve makaleniz ile ilgili düzenli, kolay erişebilir, kişisel kütüphane oluşturma, EndNote ortamında açık erişimi olan veri tabanlarından makalelere ulaşma, Üniversitenizin üyesi olduğu veri tabanlarından makaleleri tarama ve EndNote kütüphanenize aktarma, Tezinizi ve makalenizi yazarken seçtiğiniz formatta (örneğin APA, MLA vb.) aynı anda metin içinde atıp gösterme ve kaynakçanızı uygun formatta otomatik olarak oluşturma.
2Akademik YazmaAkademik ve bilimsel yazının özellikleri, Bilimsel bir makalenin, kitabıb mantığını analiz etme, Metin içersinde alıntı yapma ve atıfların gösterimi, Akademik ve bilimsel yazıda stil, Tez ve makalelerde; Konu seçimi, giriş yazmak, problem durumunu yazmak, yöntem yazmak, bulgu ve yorum yazmak, tartışma ve sonuç yazmak, kısa ve kapsamlı özet yazmak, Bilimsel bir makalenin yayınlama süreci.

Eğitim

Akademik Yazma 
& EndNote

Başlangıç Tarihi

30.08.2019

Bitiş Tarihi

31.08.2019

Eğitim Yeri

Anı Yayıncılık

Eğitim Ücreti

625  


* 2 ve 3 eğitim alana %5, 4 eğitim alana %10, 5 eğitim alana %15 indirim uygulanır.

Anı Yayıncılık Eğitim ve Danışmanlık @2018
 
#
Tamam